Tarihte bugün
dernekpazari.com dernekpazari.com - Dursun Atalay: İlçemizde Hükümet Konağı bile yok
Anasayfa arrow Haberler arrow Son Haberler arrow Dursun Atalay: İlçemizde Hükümet Konağı bile yok
Dursun Atalay: İlçemizde Hükümet Konağı bile yok  E-posta
Üye Değerlendirme: / 4
Kötüİyi 
Yazar Günebakış Gazetesi   
Pazartesi, 18 Kasım 2013
ali.jpg

günebakış: 30 Mart 2014 seçimlerinde Dernekpazarı’nda belediye başkanlığı için yola çıktınız. AK Parti’den aday adayısınız öncelikle sizi tanıyalım. 

Dursun Atalay: Ben Dursun Atalay 1965 doğumluyum. Yaklaşık 22 yıldır Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nda Vakıf Müdürü olarak görev yapmaktayım. Geçen dönemde AK Parti’nin aday adayı olmuştum.                                                  

 günebakış: Ama aday olamadınız…

 

Dursun Atalay: Evet. Tekrar bu hizmete talip oldum.

günebakış: Eğitiminizi burada mı tamamladınız?

Dursun Atalay: İlkokulu burada. Ortaokulu Sinop’ta, liseyi de Samsun İmam Hatip Lisesi’nde okudum.

günebakış: 22 yıldır Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın başındasınız o zaman siz Dernekpazarı’nın bütün köylerini vatandaşları birebir tanıyorsunuz. Onlarda sizi tanıyor.

Dursun Atalay: Halkla çok iç içeyiz. 22 yıldır sürekli köylere gidip geliyoruz.

günebakış: Yani burada ki temel güveniniz halk beni tanıyor bende halkı tanıyorum buradaki insanlar bana oy verecek diyerek mi yola çıktınız?

Dursun Atalay: Ben arkadaşların teşvikiyle yola çıktım. İlçemizde epey hizmet verdim. Burada en iyi siz hizmet yaparsınız dediler.

günebakış: Belediyecilikte bir sıkıntı mı var da buna gerek gördünüz? Yani normal de başkan iyi yürütemiyor mu?

Dursun Atalay: Her gelen bir şeyler yaptı. Ama bizde bunun yanına bir şeyler ilave edelim. Tekrar vatandaşa bu konuda hizmet vermek amacındayız. Bizimde kendimize göre projelerimiz var.

günebakış: Mega proje anlamında bize söyleyebileceğiniz neler var?

Dursun Atalay: İlçemiz küçük bir ilçe. 3 bin 600 nüfusu var. 14 mahallesi oldu şu anda. İlçemizde nüfus gittikçe azalıyor. Okullarda bile öğrenci sayımız düşüyor. İlçemizde köy görüntüsü var. İlçe görünümü yok. Türkiye’de hükümet konağının olmadığı ilçe burası. Yani 22 yıldır hükümet binamız bile yok.

günebakış: Hükümet konağı mı yaptıracaksınız? Hedefiniz bu mu?

Dursun Atalay: Birinci hedefimiz bu değil tabi. Mesela istihdam yönünden bayağı bir sıkıntılar var. Turizm bölgesi güzergahında olduğu için burada bir ev pansiyonculuğu olabilir.

günebakış: Kimler kalacak bu evlerde, turistler mi?

Dursun Atalay: Turistlerde kalabilir. Vatandaş zaten Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansıyla tamamen destekli kendiside oturabilir. Turizm sezonunda onu kiraya verebilecek. Gelen Arap turistlere mesela.

günebakış: Ama onu zaten DOKA veriyor. Belediye başkanının buradaki fonksiyonu ne olacak?

Dursun Atalay: Burada genelde evler tek tapulu. Onların hepsini bir araya getirip halkı teşvik etmek önünü açmak. Halkı teşvik etmek. Çarşımızın içinde yıkık dökük binalar çok. Belediye Proje yapacak ve yaptıracak. DOKA projesiz vermez.

günebakış: Ne yapacaksınız o evleri? DOKA’yı aşmaz mı bu konu?

Dursun Atalay: Buraları kentsel dönüşüm içerisinde ve ya bunları bir araya getirip yıkıp tekrar kendileri anlaşabilirse yapabilirler.

günebakış: Yani kentsel dönüşüm yaptıracaksınız. Dernekpazarı’nda kentsel dönüşüm yaptırabilir misiniz?

Dursun Atalay: Küçük anlamda olur. Dediğimiz eski binaları böyle yıkıp bir araya getirmek. Hak sahipleri anlaşabilirse kendileri yapacak. Anlaşamazlarsa diğer yollarla bunu yaptıracağız. TOKİ neden gelmesin?

günebakış: Aday adaylarıyla ilişkileriniz nasıl? Bir yarış mı var? Yoksa dostane bir birliktelik mi?

Dursun Atalay: Aday adaylarıyla tabi bir yarış ama biz her akşam bir araya gelip oturuyoruz konuşuyoruz. Böyle bir şey kime nasipse hayırlısı olsun. Partimiz kimi aday gösterirse bizde bütün arkadaşlarımızın peşinde elimizden geldiği şekilde yine onun için çalışacağız. Aramızda kesinlikle bir sürtüşme olmayacak. Küçük bir ilçe burada herkes birbirinin yüzüne bakacak.

günebakış: Ne zamandan beri AK Partilisiniz?

Dursun Atalay: Biz Milli Selamet Partisi’nden beri bu çizgiden geliyoruz. Ama bu çizgiyi devam ettiriyoruz. Bu süreç devam ediyor. Devam edecek. İnşallah mezara kadar.

günebakış: Başarılar diliyoruz…

Dursun Atalay: Sağ olun. Teşekkür ederim…


Görüntüleme sayısı: 1286

  Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Önceki   Sonraki >